Studio Urody Double N posiada w swojej ofercie zarówno peelingi mechaniczne jak i chemiczne.

Peelingi mechaniczne:

  • PEELING KAWITACYJNY – metoda złuszczania naskórka oraz oczyszczania twarzy z obumarłego naskórka i zanieczyszczeń przy użyciu ultradźwięków z zastosowaniem zjawiska kawitacji.
  • MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA – złuszczanie naskórka poprzez działanie ścierające głowicy pokrytej warstwą diamentu oraz pompy zasysającej martwy, zrogowaciały naskórek.
  • OXYBRAZJA – mikrodermabrazja wodno-tlenowa. Naskórek złuszczany jest strumieniem rozproszonych kropelek soli fizjologicznej aplikowanej pod ciśnieniem sprężonego powietrza. Zabieg polecany szczególnie osobom o cerze naczyniowej, delikatnej i wrażliwej. Oxybrazja przyspiesza usuwanie zaskórników, zmniejsza łojotok, oraz działa na bakterie beztlenowe odpowiedzialne za powstawanie trądziku pospolitego.

Peelingi chemiczne Environ:

są unikatowe w swojej formule, bardzo bezpieczne i efektywne. Dzielimy je na dwie grupy:

Przeznaczone do jonizacji, nie wymagające neutralizacji, o dość wysokim, bezpiecznym pH:

  • Lac-Pamgel 10%  – kwas mlekowy
  • Maska C-peel – 20% kwas askorbinowy (witamina C)

Niejonizujące, do wielowarstwowego stosowania:

  • L-ACM nr 1,2,3,4 – kwas mlekowy

Lac-Pamgel jest to kwas mlekowy 10% pH3 o silnym działaniu nawilżającym, zmiękczającym, rozjaśniającym oraz regulującym wydzielanie sebum. Nie wymaga neutralizacji, może być aplikowany na twarz, szyję, dekolt oraz powieki dolne i górne. Może być wykonywany co 1-2 tygodnie w serii 10 – 20 zabiegów.

Maska C-peel jest rodzajem peelingu na bazie 20% kwasu askorbinowego, przeznaczonym dla każdego typu cery. Wnika w skórę głęboko przy udziale jonoforezy. Stymuluje produkcję elastyny i kolagenu. Już po jednokrotnym jej zastosowaniu ulega poprawie wygląd, napięcie i nawilżenie skóry. Może być wykonywana raz w tygodniu, w serii 10-20 zabiegów.

LACM 1 pH2,25 jest kremowym peelingiem do stosowania w domu. LACM 2,3,4 są kwasami gabinetowymi, które można stosować od jednej do kilku warstw, w kuracji 1-3 miesięcy.

Wskazania do zabiegu: skóra dojrzała – odmłodzenie, ujędrnienie, skóra zniszczona – regeneracja, rewitalizacja, skóra sucha – nawilżenie, trądzikowa – oczyszczenie i leczenie, skóra mieszana, zmiany potrądzikowe, trądzik różowaty, skóra szara i zmęczona, rozszerzone pory, przebarwienia.

O czym należy pamiętać przy wszystkich peelingach?

  • Zawsze po zabiegach peelingujących należy zabezpieczać skórę na dzień kremami z dobrymi filtrami UVA i UVB.
  • Przy złuszczaniu naskórka należy kierować się zasadą umiaru. Co to oznacza? Komórki naskórka przechodzą proces keratynizacji (rogowacenia, obumierania) pokonując drogę od warstwy podstawnej (żywej) do warstwy rogowej (martwej). W idealnych warunkach zdrowej skóry warstwa rogowa powinna być zwarta, a jej grubość winna wynosić od 0,01 do 0,02 mm. Stanowi ona ochronę skóry przed wnikaniem toksyn środowiskowych do środka.  W sytuacji , gdy peelingi wykonywane są zbyt intensywnie, komórki naskórka zostaną usunięte zbyt wcześnie, zbyt głęboko, warstwa rogowa nie będzie wystarczającą barierą między organizmem a środowiskiem, nastąpi utrata wody. Z tego powodu peelingi Environ zostały przygotowane w myśl zasady „złotego środka”. Nie powodują one obfitego złuszczania skóry. Są to delikatne peelingi, których zadaniem jest usunięcie nadmiaru warstwy rogowej przy jednoczesnym utrzymaniu wodoodpornych właściwości skóry.