kobieta ma wykonywaną depilację laserową pach

Depilacja laserowa 4D  jest komfortowym zabiegiem z trwałymi rezultatami. Urządzenie do tej depilacji to najnowszy laser diodowy o czterech długościach fali 755nm, 808nm, 940 nm i 1064nm.

Dzięki zastosowaniu różnych długości fali uzyskujemy poszerzone spektrum zabiegu, a tym samym lepsze rezultaty. Natomiast nowoczesny system chłodzenia głowicy sprawia, że miejsca zabiegowe w krótkim czasie uzyskują optymalną temperaturę, a przez to nie odczuwamy energii potrzebnej do uszkodzenia włosa. Ogromną zaletą lasera diodowego jest jego wielofunkcyjność dzięki zastosowaniu czterech zakresów.

Jak działa laser do depilacji?

Technologia laserowej depilacji diodowej opiera się na selektywnej fototermolizie. Oznacza to, że światło laserowe przenika przez powierzchnię skóry i dociera do mieszków włosowych. Następnie pochłonięte światło zostaje przekształcone w ciepło, a  w efekcie czego dochodzi do uszkodzenia komórek odpowiadających za wzrost włosa. Pozostałe struktury są nienaruszone.

kobieta ma wykonywaną epilację laserową
głowica lasera do depilacji

Dlaczego laser diodowy 4D usuwa owłosienie?

Światło emitowane przez laser diodowy pochłaniane jest przez barwnik włosa. Z tego powodu cebulka zostaje uszkodzona, a następnie stopniowo zanika.  Wiązka promieni uszkadza mieszek włosowy poprzez absorpcję energii. Dzieje się tak, dlatego że melanina zawarta we włosie pochłania wiązkę i dzięki temu zjawisku dochodzi do znacznego uszkodzenia włosa. W następstwie powyższego procesu podziały komórkowe zatrzymują się, przez co włos przestaje rosnąć i wypada. Epilacja laserowa 4D umożliwia trwałe usunięcie włosów ze wszystkich okolic ciała.

Na czym polega przewaga 4 wiązek?

Wiązki lasera 808 nm, 755 nm, 940 nm i 1064 nm pozwalają na skuteczne uszkodzenie zarówno ciemnych, jak i jaśniejszych włosów. Dzięki zastosowaniu czterech wiązek możliwe jest przeprowadzenie skutecznych zabiegów nawet u osób o ciemniejszej karnacji.

  • 755 nm – wiązka przeznaczona do płytko osadzonych włosów jasnych i cienkich
  • 808 nm – wiązka przeznaczona do głęboko osadzonych włosów ciemnych i grubych
  • 940 nm – wiązka przeznaczona do płytko osadzonych włosów ciemnych jak i jasnych u osób z fototypem IV
  • 1064 nm – wiązka przeznaczona do płytko osadzonych ciemnych włosów

Takie zestawienie długości fal w jednym urządzeniu przyspiesza efekty zabiegowe, ponieważ działa na wszystkie rodzaje włosów w jednym i tym samym czasie!

Co wybrać laser diodowy czy IPL?

Intense Pulsed Light (intensywne pulsujące źródło światła) to nie laser. Jeśli pragniemy pozbyć się owłosienia na stałe, to nie powinniśmy decydować się na depilację IPL. Urządzenia tego typu są słabsze od laserów diodowych, emitują różnej długości fale w różnych kierunkach. To szerokie spektrum światła pochłaniane jest nie tylko przez melaninę, ale również przez inne struktury skóry. Rezultaty jakie można początkowo obserwować na skórze są tylko efektem czasowego osłabienia cebulek, a nie ich likwidacji. Oznacza to, że włoski prędzej czy później odrosną.

Zastanawiasz się, czy depilacja laserowa jest dla Ciebie? Obawiasz się , że zabieg może być bolesny? Skontaktuj się ze mną telefonicznie, przez sms lub komunikator dostępny na stronie. Umówimy wizytę, na której wykluczymy przeciwwskazania, wykonamy próbę laserową, abyś osobiście mogła/mógł ocenić odczucia i reakcję Twojej skóry.

Umów się jak najszybciej! Najbliższa depilacja już za:

Dni
Godziny
Minuty
Kolejna depilacja laserowa 28 grudnia 2023 r.